Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Πανηγύρι των Πειραμάτων

SAM_3207

Για πρώτη φορά φέτος πραγματοποιήθηκε το Πανηγύρι των Πειραμάτων στο σχολείο μας, την Πέμπτη 27 Απριλίου 2017.

Οι μαθητές μας συμμετείχαν όλοι στην πραγματοποίηση των πειραμάτων και στη διοργάνωση και συντονισμό της μεγάλης αυτής γιορτής. Ήταν μια μεγάλη ευκαιρία για όλους να συνεργαστούν μεταξύ τους, να πειραματιστούν, να επιδείξουν την δουλειά τους στους επισκέπτες, να χαρούν με το αποτέλεσμα της δουλειάς τους και με την επαφή τους με τους φιλοξενούμενούς μας.

Τη διοργάνωση της ημέρας αυτής είχαν οι καθηγητές κ. Σ. Τσακάλης, κ. Ι. Καταρτζής, κ. Α. Πραχάλη και η κ. Δ. Καπέλου. Το μεγάλο γεγονός για τους μαθητές μας το υποστήριξε ο Δήμος Ναυπλίου και το ανέδειξαν τα τοπικά μέσα ενημέρωσης.

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε το 4ο Γυμνάσιο Άργους, το 1ο ΓΕΛ Ναυπλίου, το Δημοτικό Σχολείο Αχλαδοκάμπου, το ΕΠΑΛ Άργους, το 4ο Δημοτικό Ναυπλίου και το Νέο Σχολείο για την συμμετοχή τους και την συνεργασία τους. Και τον δ/ντη της ΔΙΔΕ Αργολίδας Ι. Γαληνό, τον σχολικό σύμβουλο Φυσικών Γ. Κατσιγιάννη, την Κ. Μανουσάκη από το ΕΚΦΕ Αργολίδας χάρη στους οποίους πραγματοποιήθηκε αυτή η μεγάλη γιορτή.

« από 45 »

Στις Αργολικές Ειδήσεις, στην ανάρτηση αυτή, υπάρχουν φωτογραφίες και βίντεο από την εκδήλωση.

Βίντεο και φωτογραφίες μπορείτε να βρείτε και στη σελίδα Αργοναυπλία εδώ.