Η χορωδία του σχολείου σε χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις

Η Χορωδία και Ορχήστρα του σχολείου μας υπό τη διεύθυνση της εκπαιδευτικού κ. Μαρλαγκούτσου εμφανίστηκαν στις εκδηλώσεις την Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018 του Δήμου Ναυπλίου για το άναμμα του δέντρου στο Ναύπλιο.

Και την Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2018, το πρωί, στον πολυχώρο ‘Φουγάρο’ το ΕΠΑ.Λ Κρανιδίου και το 1ο Γυμνάσιο Ναυπλίου ένωσαν τις δυνάμεις τους για να παρουσιάσουν μια Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση κουκλοθέατρου με τίτλο «Οι κίτρινες γαλοπούλες της Κενούπολης»,  από το ΕΠΑΛ Κρανιδίου και Χριστουγεννιάτικα τραγούδια από τη χορωδία του 1ου Γυμνασίου Ναυπλίου.

Ένα πιάνο, μία κιθάρα, ένα φλάουτο και ένα βιολί συνόδεψαν μελωδικά τις φωνές των μαθητών/-τριών. ακούστηκαν  τα τραγούδια ‘Carol of the Bells’, ‘Feliz Navidad’, ‘Ο μικρός τυμπανιστής’, ‘Αρχημηνιά κι αρχηχρονιά’, ‘Καλήν εσπέραν άρχοντες’, ‘Κάλαντα Ικαρίας (για σένα κόρη όμορφη)’.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν!!