Ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων της Α’ Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2022-23

Τη Δευτέρα, 17 Οκτωβρίου 2022, πραγματοποιήθηκε στο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου μας η καθιερωμένη συνάντηση της Διευθύντριας και των εκπαιδευτικών του Σχολείου που διδάσκουν στην Α΄ Γυμνασίου με τους γονείς και κηδεμόνες των νέων μαθητών και μαθητριών μας.
Το καλωσόρισμα των γονέων και κηδεμόνων από τη Διευθύντρια του Σχολείου, κυρία Νομικού Μαρία, ακολούθησε η παρουσίαση του πλαισίου λειτουργίας της σχολικής μονάδας και η ενημέρωση των παρευρισκομένων σχετικά με τα ζητήματα που αφορούν τη φοίτηση των μαθητών της Α΄ Γυμνασίου. Κατόπιν, εκπαιδευτικοί του σχολείου που διδάσκουν στην Α΄τάξη έλαβαν τον λόγο και αναφέρθηκαν με συντομία στα μαθήματα που διδάσκουν, καθώς και στις απαιτήσεις και τις προσδοκίες που έχουν από τους νέους μαθητές μας. Μετά τους εκπαιδευτικούς τον λόγο έλαβε το Προεδρείο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Γυμνασίου Ναυπλίου και ενημέρωσε σχετικά με δραστηριότητες του Συλλόγου και τρέχοντα ζητήματα. Με το πέρας της συνάντησης γονείς και εκπαιδευτικοί άδραξαν την ευκαιρία να γνωριστούν προσωπικά και να συνομιλήσουν.