Εκπαιδευτική επίσκεψη στα Ζαγόρια (Μάιος 2017)

mazi

Στο πλαίσιο του περιβαλλοντικού προγράμματος:«Μονοπάτια στην Ελλάδα» και του  πολιτιστικού προγράμματος:«Τα πέτρινα τοξωτά γεφύρια στην Ελλάδα» πραγματοποιήθηκε η 4ήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη του σχολείου μας στα Ιωάννινα και στα Ζαγοροχώρια από την Πέμπτη 4 Μαΐου 2017 έως και την Κυριακή 7 Μαΐου 2017. Πενηνταεπτά μαθητές του σχολείου μας μαζί με 4 συνοδούς καθηγητές επισκέφτηκαν το γεφύρι της Άρτας, το Μονοδένδρι, την Αρίστη, τους Κήπους, το κάστρο των Ιωαννίνων, το Καλπάκι, τη Μονή της Παναγίας της Μολυβδοσκέπαστης, το Περιβαλλοντικό πάρκο Μπουραζάνι, την Κόνιτσα, το Σπήλαιο Περάματος, το Μουσείο Βρέλλη.

Συνοδοί καθηγητές ήταν οι κ. Ε. Μαρλαγκούτσου, κ. Δ. Καλκανάκος, κ. Δ. Παπακωνσταντίνου, κ. Μ. Κόκλα.

[Best_Wordpress_Gallery id=”22″ gal_title=”Zagoria2017″]