Η ομάδα ρομποτικής στον 5ο Περιφερειακό Διαγωνισμό Ρομποτικής Πελοποννήσου

Το σχολείο μας φέτος συμμετείχε στον 5ο Περιφερειακό Διαγωνισμό Ρομποτικής Πελοποννήσου με 3 ομάδες. Οι μαθητές που συμμετείχαν ήταν με αλφαβητική σειρά: Γκιόλας Γιάννης, Μητρόπουλος Ηρακλής, Μπαϊρακτάρι Σκέιντρι, Ντέμος Βαγγέλης, Πανουσάκης Σωτήρης, Ρούμπος Γιώργος, Σπανός Δημήτρης,  Στεφανόπουλος Γιώργος, Τσιλιμπής Νικόλας με τις καθηγήτριές τους Π. Γιαννούλη και Μ. Νομικού.

Φέτος μαζί με το 1ο Γυμνάσιο Ναυπλίου στην κατηγορία Γυμνασίου συμμετείχαν και ομάδες από το 4ο Γυμνάσιο Άργους, το Γυμνάσιο Αγίας Τριάδας και το Γυμνάσιο Ασκληπιείου. Και στην κατηγορία Δημοτικού συμμετείχε το 3ο Δημοτικό Ναυπλίου το οποίου διακρίθηκε στην 3η θέση της κατηγορίας και προκρίθηκε στην τελική φάση του διαγωνισμού στην Αθήνα.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τους καθηγητές τους  για τη συμμετοχή τους!

DSC_1117 DSC_1118 team 1 b team 1 together