Το σχολείο μας στο Δημοτικό Συμβούλιο Ναυπλίου

Με την ευκαιρία της Εθνικής Ετικέτας Ποιότητας eTwinning που απονεμήθηκε στο σχολείο μας, συμμετείχαμε προ ημερησίας διατάξεως στο Δημοτικό Συμβούλιο Ναυπλίου το απόγευμα της Τρίτης 30 Οκτωβρίου 2018. Η παρουσία αυτή ήταν πολύ σημαντική για εμάς για την επαφή μας με τις αρχές του τόπου. Ευχαριστήσαμε τον Δήμο και το Συμβούλιο του για την προσφορά τους και την υποστήριξή τους μέχρι τώρα και τους διαβεβαιώσαμε ότι η προσπάθεια συνεχίζεται, και ότι είμαστε πολύ δραστήριοι στα Ευρωπαϊκά Προγράμματα eTwinning και Erasmus+.

Μαζί μας ήταν και μαθητές του σχολείου μας με τους γονείς τους, αλλά και περσινοί μας μαθητές που τώρα φοιτούν στην Α’ Λυκείου. Οι μαθητές μας εκφράστηκαν αυθόρμητα για τις εμπειρίες τους και τα οφέλη τους από τα ευρωπαϊκά προγράμματα στα οποία συμμετείχαν την περυσινή χρονιά.
Το Δημοτικό Συμβούλιο και ο Δήμαρχος εξέφρασαν τις ευχαριστίες τους και την ικανοποίηση τους για την πορεία των μαθητών μας και τις ευκαιρίες που προσφέρει το σχολείο μας.

Μπορείτε να δείτε τις δηλώσεις του Δημάρχου κ. Κωστούρου εδώ .