Βίντεο από την τελευταία κινητικότητα Erasmus+ στο Ναύπλιο

Το σχέδιο Erasmus+ με τίτλο “Η πολυδιάστατη προσωπικότητα του Ι. Καποδίστρια” βαίνει στο τέλος του.

Την τρέχουσα εβδομάδα, που ξεκίνησε από την προηγούμενη Δευτέρα 19/4/2021, 14 μαθητές μας της Γ’ τάξης και 4 εκπαιδευτικοί συμμετέχουν στις δραστηριότητες που ετοίμασαν οι εταίροι μας από το 1ο Γυμνάσιο Κέρκυρας. Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί είναι όλοι μέλη της ομάδας Erasmus+ του σχολείου μας κα ασχολούνται με αυτό το σχέδιο Erasmus+ από το ξεκίνημά του, το φθινόπωρο του 2018.

Για να καλοσωρίσουμε τις τελευταίες δραστηριότητες του σχεδίου δημοσιεύουμε το βίντεο που έφτιαξε ο επαγγελματίας του είδους Βαγγέλης Κατσιγιάννης για το σχολείο μας, από ερασιτεχνικό υλικό που είχαμε καταγράψει κατά τη διάρκεια της κινητικότητας μαθητών και εκπαιδευτικών που πραγματοποιήθηκε στο Ναύπλιο τον Φεβρουάριο του 2020.