Επίσκεψη μαθητών στο ΚΔΑΠ με Α. του ν. Αργολίδας

Την Τρίτη 20/12/2021 αντιπροσωπία μαθητών του σχολείου μας, και συγκεκριμένα το τμήμα Γ5, επισκέφτηκε το Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Ατόμων με Αναπηρίες Αργολίδας στην Πυργέλα Άργους με αφορμή τη γιορτή των Χριστουγέννων.

Οι μαθητές αγόρασαν μικρά δώρα από τα έσοδα της δράσης ανακύκλωσης μπουκαλιών, που πραγματοποιείται σε όλο το σχολείο και από όλους τους μαθητές, και προσήλθαν στην κοινή Χριστουγεννιάτικη γιορτή , που πραγματοποιήθηκε στο ΚΔΑΠ στην Πυργέλα. Η γιορτή περιλάμβανε τραγούδια, σκετς και ανταλλαγή δώρων μέσα σε πολύ ζεστό κλίμα.
Τέλος, οι υπεύθυνοι του ΚΔΑΠ και οι μαθητές του ενημέρωσαν και ξενάγησαν τους μαθητές μας καθώς και τους καθηγητές του 1ου Γυμνασίου Ναυπλίου για τους χώρους όπου δραστηριοποιούνται οι μαθητές του Συλλόγου.
Τα συναισθήματα ήταν πολλά για όλους τους μαθητές!

Η δραστηριότητα αυτή πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο υλοποίησης της Δράσης “Περιβάλλον, Ανακύκλωση και Κοινότητα” του Συλλογικού Προγραμματισμού της σχολικής μονάδας για το σχολικό έτος 2021 – 2022, και σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα της.