Διαδικτυακή Συνάντηση της Ομάδας Φιλαναγνωσίας του Σχολείου μας με μελετητή του ποιητή Γ. Σεφέρη

Τη Δευτέρα, 12 Φεβρουαρίου 2024, η Ομάδα Φιλαναγνωσίας του Σχολείου μας, με Συντονιστές τους φιλολόγους Ν. Μπουμπάρη και Κ. Χρήστου, είχαν διαδικτυακή συνάντηση με τον κ. Β. Παπαδόπουλου, Πρέσβη της Ελλάδας στην Πορτογαλία, ποιητή και μελετητή του Γ. Σεφέρη, με θέμα τον Γ. Σεφέρη ως ποιητή και διπλωμάτη. Οι μαθητές απηύθυναν ερωτήσεις στον κ. Παπαδόπουλο και άνοιξαν έναν ενδιαφέροντα διάλογο μαζί του. Η εμπειρία που αποκόμισαν οι μαθητές είναι σίγουρα ένα πολύτιμο πνευματικό εφόδιο γι’ αυτούς. Θερμά συγχαρητήρια στους φιλολόγους μας κ. Μπουμπάρη και κ. Χρήστου, καθώς και στους μαθητές και τις μαθήτριες της Ομάδας Φιλαναγνωσίας!