Συμμετοχή σε πρόγραμμα του Γαλλικού Ινστιτούτου

Την Τετάρτη, 13 Μαρτίου 2024, στον χώρο του Σχολείου μας, φιλοξενήθηκε ένα επιμορφωτικό πρόγραμμα του Γαλλικού Ινστιτούτου για εκπαιδευτικούς, εγκεκριμένο από το Υ.ΠΑΙ.Θ.Α., το οποίο διοργανώθηκε από τη Σύμβουλο Γαλλικής Γλώσσας της Περιφέρειας Πελοποννήσου και Δυτ. Αττικής κ. Μ. Πλιώτα. Παράλληλα, υλοποιήθηκε ένα πολύ ενδιαφέρον γλωσσικό εργαστήριο για μαθητές/τριες Γυμνασίου στα γαλλικά, στη θεματική των Ολυμπιακών Αγώνων. Οφείλουμε να επιβραβεύσουμε τους μαθητές και τις μαθήτριές μας που αφιέρωσαν ένα μέρος του απογευματινού τους χρόνου για να συμμετάσχουν σε αυτή τη δράση. Ευχαριστούμε την καθηγήτρια Γαλλικής Γλώσσας του Σχολείου μας κ. Π. Δεληγιάννη για την υποστήριξη της δράσης και την προετοιμασία των μαθητών/τριών μας.