Εγκρίθηκε και 2ο πρόγραμμα σύμπραξης με ευρωπαϊκά σχολεία Erasmus+

Εγκρίθηκε η αίτηση του 1ου Γυμνασίου Ναυπλίου με άλλα 4 ευρωπαϊκά σχολεία με κωδικό 2018-1-EL01-KA201-047954 και θέμα «The many-facet personality of Ioannis Capodistrias», από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή. Το εγκεκριμένο σχέδιο αφορά τα 2 σχολικά έτη 2018-2020.

Το σχέδιο αφορά στη συνεργασία μας ως εταίρος με συντονιστή την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ιονίων Νήσων και άλλα 4 σχολεία ? εταίρους: το 1ο Γυμνάσιο Κέρκυρας, το ?coala Gimnazial? Nr 195 στο Βουκουρέστι της Ρουμανίας, το Benediktinergymnasium Ettal στο Ettal της Γερμανίας και το Osnovna ?ola Koper στο Koper της Σλοβενίας.

Το συγκεκριμένο σχέδιο είναι το 2ο σχέδιο Erasmus+ KA2 που εγκρίνεται για το σχολείο μας για την περίοδο 2018 ? 2020 και αφορά σε σύμπραξη σχολικών μονάδων.

Περισσότερες λεπτομέρειες και περιγραφή του σχεδίου βρίσκονται στο ιστολόγιο του 1ου Γυμνασίου για τα ευρωπαϊκά προγράμματα https://blogs.sch.gr/1gymnafl_erasmus/?p=465.