Αιτήσεις ενισχυτικής διδασκαλίας

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι στο ΦΕΚ 4710/Β’/12-10-2021 δημοσιεύτηκε η Υπουργική Απόφαση για την Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2021 – 2022.
Η Ενισχυτική διδασκαλία περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά. Οι μαθητές μπορούν να παρακολουθήσουν 1 ή περισσότερα από αυτά τα μαθήματα.

Στο πλαίσιο της προετοιμασίας για την έναρξη του προγράμματος και με βάση τις διατάξεις της Υπουργικής Απόφασης, εάν θέλετε να συμμετέχουν τα παιδιά σας στο πρόγραμμα της Ενισχυτικής Διδασκαλίας, παρακαλούμε να συμπληρώσετε την επισυναπτόμενη υπεύθυνη δήλωση και να τη στείλετε ηλεκτρονικά ή με τα παιδιά σας στην αναπληρώτρια διευθύντρια του σχολείου, μέχρι τη Δευτέρα 8/11/2021. Πέρα από αυτή την ημερομηνία δεν θα μπορέσουμε να παραλάβουμε αιτήσεις.