Παρουσίαση στους γονείς της Α’ τάξης

Την Δευτέρα 8/11/2021 πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη συνάντηση της Διεύθυνσης του σχολείου με τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της Α’ τάξης.

Η συνάντηση έγινε εξ αποστάσεως μέσω της πλατφόρμας Webex. Περίπου 50 γονείς και κηδεμόνες και περίπου 15 εκπαιδευτικοί που διδάσκουν στην Α’ τάξη βρέθηκαν όλοι μαζί για 1 ώρα περίπου στο δωμάτιο Webex της αναπληρώτριας διευθύντριας. Στη συνάντηση έγινε παρουσίαση του σχολείου και απαντήθηκαν ερωτήσεις και απορίες των γονεών. Οι γονείς είχαν την ευκαιρία να υποβάλουν τις ερωτήσεις τους εκ των προτέρων σε μια ηλεκτρονική φόρμα που τους είχε γνωστοποιηθεί κάποιες ημέρες πριν τη συνάντηση, αλλά και προφορικά και στο chat την ώρα της συνάντησης.

Παρακάτω αναρτούμε την παρουσίαση που χρησιμοποιήθηκε στην συνάντηση όπως ζητήθηκε από γονείς των μαθητών.